Elementy dekoracyjne dla twojego domu

Sztukateria dekoracyjna

Jak zamontować elementy sztukaterii?

Czy zamontowanie dekoracyjnej listwy styropianowej jest trudne? Na szczęście w tym wypadku montaż nie powinien sprawiać żadnych kłopotów, a poradzić sobie z nim powinien każdy amator. Zaplanowanie montażu wymaga przygotowania kilku niezbędnych rzeczy:

 • wycinarka (jeśli nie mamy gotowych elementów), bądź piła ząbkowa;
 • ołówek;
 • nóż;
 • skrzynka uciosowa;
 • pistolet pneumatyczny bądź adekwatny, potrzebny do dokładnego nałożenia kleju na powierzchnie;
 • klej montażowy do pistoletu;
 • śrubokręt;
 • wielometrowa miarka;
 • ścierny papier;

Montaż

Weźmy na przykład listwę dekoracyjną. Przejdźmy zatem do konkretnych działań:

 1. Na początek należy upewnić się, czy ściana/powierzchnia, na której chcemy montować, jest sucha i gładka;
 2. Zabezpieczenie terenu wokoło np. podłogi, kanapy (można wykorzystać siatkę budowlaną w celu zakrycia terenu);
 3. Oznaczenie na ścianach miejsc, w których chcemy zamontować elementy, w celu łatwiejszego dopasowania na kolejnych etapach;
 4. Docinanie listwy dekoracyjnej na odpowiedni wymiar;
 5. Ewentualne pomalowanie listwy na wybrany kolor, żeby uniknąć zabrudzenia innych powierzchni. Odczekanie do wyschnięcia;
 6. Sprawdzenie, czy elementy są dokładnie wycięte, a następnie wpasowanie ich wstępnie do powierzchni, upewniając się, że pasują idealnie;
 7. Nałożenie kleju na miejsca robocze sztukaterii i precyzyjne wypozycjonowanie, dociśnięcie do ściany.
 8. Usunięcie nadmiaru kleju. Czekanie do wyschnięcia.
 9. Wypełnienie szczelin i styków za pomocą pianki poliuretanowej lub szpachli do styropianu. Uwaga! Nie używać silikonu.
 10. Szlifowanie styków.
 11. Pomalowanie odpowiednią emulsją - dwukrotnie. Uwaga! Emulsja nie może zawierać rozpuszczalników.

Ze względów bezpieczeństwa należy zachować szczególną ostrożność przy wykonywaniu poszczególnych czynności. Zwłaszcza przy wycinaniu listwy dekoracyjnej styropianowej na odpowiadający wymiar, należy pamiętać o okularach zabezpieczających oczy i odpowiednim odzieniu roboczym. Należy też zadbać o to, aby małe dzieci nie miały dostępu do pomieszczenia lub miejsca, w którym wykonywany jest montaż.

 

Popularne tagi:
#montaż

Nasza sztukateria

Listwy dekoracyjne styropianowe

Listwy dekoracyjne styropianowe w połączeniu z aranżacją całego wnętrza mogą stać się rzeczą, od której ciężko oderwać wzrok. Oprócz funkcji dekoracyjnej posiadają również wiele, praktyki.

Listwy dekoracyjne styropianowe

Bonie

Boniowanie jest ozdobnym wykończeniem ścian obiektu, które polega na podzieleniu części powierzchni na mniejsze obszary. Taka forma dodawania estetyki znana była już w starożytnym Rzymie.

Bonie

Kominek w salonie

Decydując się na zmianę aranżacji salonu, w którym znajduje się kominek, warto zdecydować się także na ozdobę również niego. Listwy dekoracyjne przysufitowe mogą świetnie go udekorować i sprawić, że stanie się nowoczesny.

Kominek w salonie

Gzymsy

Wraz z rozwojem budownictwa wzrasta również artystyczna potrzeba tworzenia nietuzinkowego, oryginalnego wyglądu budynków i pomieszczeń. Coraz częściej stawia się na wizualny efekt. Starodawna, szara, nudna i jednakowa architektura odeszła do lamusa. Gzymsy ponownie podbijają architekturę!

Gzymsy

Listwy dekoracyjne

To niezwykle uniwersalny element do dekoracji naszych pomieszczeń. Możemy tworzyć z nich dowolne modele, kształty oraz wzory i stosować je w każdym miejscu na naszych elewacjach. Posiadają także funkcję ochronną - zabezpieczają ściany przed pękaniem, a także maskującą - możemy ukryć pod nimi kable ciągnące się wzdłuż sufitu, a także niedoskonałości powstałe z biegiem lat.

Bonie służą do ozdoby fasady zewnętrznej nieruchomości. Swoje miejsce znajdują na krawędziach budynku, chroniąc ściany przed eksploatacją, na którą wpływają zmienne warunki atmosferyczne. Dzięki boniom możemy w kreatywny sposób ozdobić zewnętrzne elewacje naszych posiadłości.

Opinie klientów

sztukateria

Małgorzata W.

Jestem bardzo zadowolona z zakupu listew. Wnętrze wygląda na odświeżone, a same elementy sztukaterii dodały niezwykłej elegancji. Łatwy montaż zajął niewiele czasu, a cena jest naprawdę zaskakująco niska. Polecam!

Lekarka

listwy ozdobne

Wioletta K.

Zamówiłam listwy ozdobne na stronie internetowej, darmowa dostawa przyjechała bardzo szybko z moimi produktami. Bardzo łatwy montaż udał mi się w ciągu kilku chwil, a po zamalowaniu listew doskonale komponują się z moim wnętrzem. Same gzymsy są bardzo ładne, wykonane z wielką starannością. Moje wnętrze nabrało uroku i optycznie jest większe. Z całego serca polecam.

Dziennikarka

Kontakt

Zapraszamy do zakupu listew na naszej stronie internetowej bądź zmówień telefonicznych u naszych pracowników

 • ul. Dekoracje 123, Małogoszcz 20-002
 • +1 (0) 450 0455 015
 • piekneelementy@sztukaterii.com

Copryright All rights reserved 2020