Elementy dekoracyjne dla twojego domu

Sztukateria dekoracyjna

Pilastry

Wejście do domu to jego wizytówka, dlatego tak wiele osób decyduje się na montaż pilastrów przy głównych drzwiach. To świetny i wyjątkowo piękny sposób na dekoracje zewnętrznej części domu, dzięki któremu zapomnisz o nudzie i zwyczajności. Pilastry to sposób na dodanie klasy do każdego budynku. Co musisz wiedzieć o pilastrach? Sprawdź!

Pilastry

Czym są pilastry?

Pilastry znane były już w starożytności i pełniły funkcje zarówno dekoracyjną, jak i konstrukcyjną. Pilaster jest elementem architektonicznym, który występuje w formie płaskiego filara na ścianie. W dzisiejszych czasach pilastry bardzo rzadko spełniają funkcję konstrukcyjną. Są one używane jedynie jako ozdoba, która potrafi przykuć uwagę każdej osoby.

Jednak, mimo że pilaster nie jest już podporą budynku, jak niegdyś, tak posiada też ciekawą funkcję. Idealnie sprawdza się jako kamuflaż dla niedoskonałości, które znajdują się na ścianie.

Jeżeli przy oknie lub drzwiach zauważyłeś zadrapania, rysy lub innego rodzaju uszkodzenia, pilastry mogą świetnie je zakryć. W ten sposób nie tylko pozbędziesz się nieestetycznych mankamentów, to dodatkowo nadasz klasy w swoim domu!

Jakie pilastry wybrać?

Jako że pilastry nie pełnią już roli konstrukcyjnej, tylko dekoracyjną z powodzeniem możesz wybrać pilastry styropianowe. Świetnie odnajdą się w każdych warunkach atmosferycznych, a ich montaż nie przysporzy Ci problemów. Styropianowe pilastry słyną ze swojej prostoty i wytrzymałości, dzięki czemu posłużą Ci przez długi czas.

Popularne tagi:
#pilastry

Nasza sztukateria

Listwy dekoracyjne styropianowe

Listwy dekoracyjne styropianowe w połączeniu z aranżacją całego wnętrza mogą stać się rzeczą, od której ciężko oderwać wzrok. Oprócz funkcji dekoracyjnej posiadają również wiele, praktyki.

Listwy dekoracyjne styropianowe

Bonie

Boniowanie jest ozdobnym wykończeniem ścian obiektu, które polega na podzieleniu części powierzchni na mniejsze obszary. Taka forma dodawania estetyki znana była już w starożytnym Rzymie.

Bonie

Kominek w salonie

Decydując się na zmianę aranżacji salonu, w którym znajduje się kominek, warto zdecydować się także na ozdobę również niego. Listwy dekoracyjne przysufitowe mogą świetnie go udekorować i sprawić, że stanie się nowoczesny.

Kominek w salonie

Gzymsy

Wraz z rozwojem budownictwa wzrasta również artystyczna potrzeba tworzenia nietuzinkowego, oryginalnego wyglądu budynków i pomieszczeń. Coraz częściej stawia się na wizualny efekt. Starodawna, szara, nudna i jednakowa architektura odeszła do lamusa. Gzymsy ponownie podbijają architekturę!

Gzymsy

Listwy dekoracyjne

To niezwykle uniwersalny element do dekoracji naszych pomieszczeń. Możemy tworzyć z nich dowolne modele, kształty oraz wzory i stosować je w każdym miejscu na naszych elewacjach. Posiadają także funkcję ochronną - zabezpieczają ściany przed pękaniem, a także maskującą - możemy ukryć pod nimi kable ciągnące się wzdłuż sufitu, a także niedoskonałości powstałe z biegiem lat.

Bonie służą do ozdoby fasady zewnętrznej nieruchomości. Swoje miejsce znajdują na krawędziach budynku, chroniąc ściany przed eksploatacją, na którą wpływają zmienne warunki atmosferyczne. Dzięki boniom możemy w kreatywny sposób ozdobić zewnętrzne elewacje naszych posiadłości.

Opinie klientów

sztukateria

Małgorzata W.

Jestem bardzo zadowolona z zakupu listew. Wnętrze wygląda na odświeżone, a same elementy sztukaterii dodały niezwykłej elegancji. Łatwy montaż zajął niewiele czasu, a cena jest naprawdę zaskakująco niska. Polecam!

Lekarka

listwy ozdobne

Wioletta K.

Zamówiłam listwy ozdobne na stronie internetowej, darmowa dostawa przyjechała bardzo szybko z moimi produktami. Bardzo łatwy montaż udał mi się w ciągu kilku chwil, a po zamalowaniu listew doskonale komponują się z moim wnętrzem. Same gzymsy są bardzo ładne, wykonane z wielką starannością. Moje wnętrze nabrało uroku i optycznie jest większe. Z całego serca polecam.

Dziennikarka

Kontakt

Zapraszamy do zakupu listew na naszej stronie internetowej bądź zmówień telefonicznych u naszych pracowników

  • ul. Dekoracje 123, Małogoszcz 20-002
  • +1 (0) 450 0455 015
  • piekneelementy@sztukaterii.com

Copryright All rights reserved 2020